452347-001 HP Smart Array P-Series Low Profile Battery
- Brand: Hewlett Packard
- Product Code: 452347-001
- Availability: In Stock
Highlighted Features
- HP
- Smart Array
- P-Series
- Battery
- Proprietary Battery Size
- Part #: 452347-001
Note: All product details are provided by Hewlett-Packard Enterprise
HP Smart Array Low Profile Battery for P700m RAID Controller.
Controller Card Specification | |
| Brand: | HP |
| Device Type: | RAID Controller Battery |
| Product Type: | Battery |
| Series: | P700/512 |
| Battery Size: | Proprietary Battery Size |
| Servers supported: | HP ProLiant Servers |
Dimensions Specifications | |
| Weight: | 2.4 lb |
| Height: | 1.25 in |
| Depth: | 11 in |
| Width: | 7.63 in |
Miscellaneous | |
| Platform Supported: | PC |
| Environmentally Friendly: | Yes |
| Compatibility | ||
| ProLiant BL280c G6 | ProLiant BL620c Gen7 | |
| ProLiant BL460c Gen7 | ProLiant BL680c Gen7 | |
| ProLiant BL465c Gen7 | ProLiant BL685c Gen6 | |
| ProLiant BL490c Gen6/Gen7 | ProLiant BL860c | |
| ProLiant BL495c Gen5/Gen6 | ||